Jak wprowadzić wymiar firany

Jak wprowadzić poszczególny wymiary?

WYKOŃCZENIE

Najważniejszy parametr decydujący o kolejnych wprowadzanych wymiarach to rodzaj wykończenia. W naszym przypadku mamy do wyboru trzy rodzaje:
- materiał na metry
- gotowa firana/zasłona z taśmą marszczącą 1:2
- gotowa firana/zasłona z taśmą marszczącą 1:3
- gotowa firana/zasłona na przelotkach

Poniżej wyjaśniamy, jakie wymiary powinniśmy wprowadzić wybierając poszczególne wykończenie.

MATERIAŁ NA METRY

W tym przypadku otrzymasz od nas materiał przycięty zgodnie z podanymi rozmiarami. Jeśli sama szyjesz firany i zasłony, zapewne dobrze znasz wymiary swoich okien. W przypadku firan lub zasłon dostępnych w naszym sklepie zawsze jedna z wartości jest określona. Firany mają maksymalną wysokość, natomiast zasłony maksymalną szerokość. W przypadku firany podajemy więc szerokość, jaka nas interesuje. Szyjąc firaną na taśmie marszczącej 1:2, potrzebować będziemy podwójną ilość materiału względem szerokości karnisza. Jeśli karnisz ma szerokość 200 cm, wpiszemy więc 400 cm. W przypadku zasłon, dobieramy wysokość. Analogicznie, jeśli szyjemy na taśmie 1:2, interesować nas będzie wysokość zmierzona od „żabki” do podłoża. Równocześnie warto założyć dodatkowe centymetry potrzebne na wykończenie, obszycie firany czy zasłony. Warto dodać więc minimum 10 cm do potrzebnej nam wartości końcowej. W przypadku zasłon pamiętajmy również o odległości od podłoża, jaką chcemy osiągnąć w przypadku kompozycji z zasłonami. Jeśli np. mamy wysokość od żabki do podłoża 200 cm, a chcemy, by zasłona nie spierała się o podłoże, odejmijmy minimum 1 cm.

GOTOWA FIRANA/ZASŁONA Z TAŚMĄ MARSZCZĄCĄ 1:2

Dla firany – w polu SZEROKOŚC wpisujemy szerokość karnisza (system automatycznie przeliczy nam podwójną ilość materiału dla tego rodzaju taśmy), w polu WYSOKOŚĆ wpisujemy rzeczywistą wysokość, jaką mamy od żabki do podłoża, uwzględniając odjęcie minimum 1 cm, by firana nie spierała się o podłoże. Jeśli mamy więc karnisz szeroki na 200 cm, wpisujemy 200 cm (realnie firana na płasko będzie mieć 400 cm). Jeśli mamy wysokość od żabki do podłoża 250 cm, wpisujemy 249 cm (taka będzie realna wysokość firany). Oczywiście jeśli chcemy firanę krótszą, np. do parapetu, wówczas wpisujemy wysokość zmierzoną od żabki do parapetu.

Dla zasłony – w polu SZEROKOŚĆ wartość zostaje nadana automatycznie przez system (maksymalna szerokość zasłony na płasko), ale możemy wpisać wartość mniejszą, jeśli chcemy zasłony węższe. W polu WYSOKOŚĆ wpisujemy rzeczywistą wysokość, jaką mamy od żabki do podłoża, uwzględniając odjęcie minimum 1 cm, by zasłona nie spierała się o podłoże. Analogicznie, jeśli chcemy zasłonki krótsze – np. do parapetu lub grzejnika, wpisujemy wysokość zmierzoną od żabki do interesującego nas miejsca (np. parapet lub grzejnik).

GOTOWA FIRANA/ZASŁONA Z TAŚMĄ MARSZCZĄCĄ 1:3

Dla firany – w polu SZEROKOŚĆ wpisujemy szerokość karnisza (system automatycznie przeliczy nam potrójną ilość materiału dla tego rodzaju taśmy), w polu WYSOKOŚĆ wpisujemy rzeczywistą wysokość, jaką mamy od żabki do podłoża, uwzględniając odjęcie minimum 1 cm, by firana nie spierała się o podłoże. Jeśli mamy więc karnisz szeroki na 200 cm, wpisujemy 200 cm (realnie firana na płasko będzie mieć 600 cm). Jeśli mamy wysokość od żabki do podłoża 250 cm, wpisujemy 249 cm (taka będzie realna wysokość firany). Oczywiście jeśli chcemy firanę krótszą, np. do parapetu, wówczas wpisujemy wysokość zmierzoną od żabki do parapetu.

Dla zasłony – w polu SZEROKOŚĆ wartość zostaje nadana automatycznie przez system (maksymalna szerokość zasłony na płasko), ale możemy wpisać wartość mniejszą, jeśli chcemy zasłony węższe. W polu WYSOKOŚĆ wpisujemy rzeczywistą wysokość, jaką mamy od żabki do podłoża, uwzględniając odjęcie minimum 1 cm, by zasłona nie spierała się o podłoże. Analogicznie, jeśli chcemy zasłonki krótsze – np. do parapetu lub grzejnika, wpisujemy wysokość zmierzoną od żabki do interesującego nas miejsca (np. parapet lub grzejnik).

GOTOWA FIRANA/ZASŁONA NA PRZELOTKACH

Dla firany – w polu SZEROKOŚĆ wpisujemy szerokość karnisza (system automatycznie przeliczy nam podwójną ilość materiału dla tego rodzaju wykończenia), w polu WYSOKOŚĆ wpisujemy rzeczywistą wysokość, jaką mamy od górnej części karnisza (od góry rurki) do podłoża, uwzględniając odjęcie minimum 1 cm, by firana nie spierała się o podłoże. Jeśli mamy więc karnisz szeroki na 200 cm, wpisujemy 200 cm (realnie firana na płasko będzie mieć 400 cm). Jeśli mamy wysokość od górnej części karnisza (od góry rurki) do podłoża 250 cm, wpisujemy 249 cm (taka będzie realna wysokość firany). Oczywiście jeśli chcemy firanę krótszą, np. do parapetu, wówczas wpisujemy wysokość zmierzoną od żabki do parapetu.

Dla zasłony – w polu SZEROKOŚĆ wartość zostaje nadana automatycznie przez system (maksymalna szerokość zasłony na płasko), ale możemy wpisać wartość mniejszą, jeśli chcemy zasłony węższe. W polu WYSOKOŚĆ wpisujemy rzeczywistą wysokość, jaką mamy od górnej części karnisza (od góry rurki), uwzględniając odjęcie minimum 1 cm, by zasłona nie spierała się o podłoże. Analogicznie, jeśli chcemy zasłonki krótsze – np. do parapetu lub grzejnika, wpisujemy wysokość zmierzoną od górnej części karnisza (od góry rurki) do interesującego nas miejsca (np. parapet lub grzejnik).

Jeśli powyższe wyjaśnienia nie są dla Ciebie jasne, prosimy o kontakt mailowy – biuro@firanylucy.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl